Nákupy ve slevách
Jistě jste si již všimli, jak vypadají obchody po celý rok. Všude jsou záplavy výhodných nabídek, akčních cen, totálních výprodejů, mnohoprocentních slev či nabídek dvou produktů za cenu jednoho. Kdo nakupuje bez přemýšlení a plánování, ten na slevách neušetří. Ač to zní nelogicky, slevy mohou být pěkně drahé.
UMĚLE VYTVOŘENÉ SLEVY
Klidně se Vám může stát, že nakupujete zboží ve slevě, ale přitom v jiném obchodě je zboží ve stejné běžné ceně. Znamená to, žesleva je fiktivní, smyšlená čili uměle vytvořená. Obchodníci často přelepí původní cenovku novou, aniž uvedou cenu původní. Tím ztrácíte možnost porovnávat a na slevu takzvaně „naletíte“. Stále častěji také balíčky potravin mají nižší hmotnost. Cena je o něco menší, a tak si myslíme, že máme produkt levněji. Ve skutečnosti jej ale pořídíme ještě o něco dráž.
NAKUPOVÁNÍ NA INTERNETU
Slevy zajímají každého, vždyť kdo by si nechtěl nakoupit levněji. Důchodci podle letáků putují za akcemi z jednoho supermarketu do druhého, ale stále více lidí nakupuje na internetu. A tak si ceny snáze můžou porovnat a ověřit a zjistit tak, že každá nabídka, jenž je prezentována v kamenném obchodě jako sleva, nemusí být tak výhodná, jak vypadá.
JAK UNIKNOUT ZE SLEVOVÉ PASTI
Výhodně nakupovat neznamená jít jen slepě za zbožím, označeném slevou.Je třeba:
· ptát se, zda tu věc skutečně potřebujeme
· počítat a sečíst si dle letáku celkovou cenu zboží ve slevě
· uvědomit si, že obchodníci se zbavují starých zásob, nejnovější modely tedy zlevněné nenajdete
· přemýšlet dopředu, protože slevy na určité zboží nikdy nebudou příliš výhodné v době největší poptávky
· ceny porovnávat na internetu, ale zároveň si zde dát pozor na nejlacinější nabídky, neboť zboží může být špatně zabalené bez návodu nebo i padělek
· uvědomit si, že i čas jsou peníze, vyplatí-li se nám tedy pro pár korun slevy obětovat hodiny svého času