Kam s betonovým plotem
Oplocení z armovaných betonových odlitků se objevuje na mnoha místech a bývá velmi často zdokumentováno, takže si tyto výrobky prohlédnete alespoň na fotografiích u webových odkazů. Můžete odtud čerpat jak informace, tak i inspirativní nápady, jak takový plot může v reálu vypadat, a kde všude jej lze postavit. Některá řešení jsou obvyklá a typická, jiná byste možná vůbec neočekávali.
Problematická zvířata
Betonový plot v Ostravě se nestaví jen kvůli zajištění vlastního soukromí, lidé si jej pořizují i v případě, že mají doma hospodářská zvířata, která by mohla uniknout z vyhrazeného prostoru na pozemku. Jednou z výhod betonových desek je možnost zapustit je do země, vymezit podhrabovou hloubku a zabránit tak zvířatům, aby utíkala do volné přírody.
Problematické to však může být i z opačného směru, kdy se snaží k vám nějaké zvíře dostat zvenčí, např. dravci ke slepicím, kachnám atp. Betonová deska zapuštěná do hloubky necelého půl metru jim v tom zabrání.
Zamezí pohledu a kontaktu zvědavcům
Málokomu je příjemné, když si připadá doma jako ve výkladní skříni, a pozorují jej z ulice na vlastní zahradě cizí lidé. Když se jedná o prostory předzahrádky, kam jen občas zajdete zalévat květiny či posekat trávník, o nic nejde, ale v zahradách, kde je přímý výhled na celou parcelu, a třeba na zahradní bazén, kde se pohybujete jen v plavkách, to může být pro některé zvědavce docela motivující ke šmírování.
Oddělí rušnou silnici
Bydlení v blízkosti rušné komunikace je samo o sobě problém, jste tu neustále vystaveni hluku, prachu a zplodinám, což zejména u dieselových motorů představuje jisté zdravotní riziko. Betonový plot může do značné míry snížit vliv těchto nepříjemných jevů v podstatě všude, kde je možné jej vztyčit. Potřebujete k tomu pouze otvory do země pro sloupky v dvoumetrových rozestupech, které se do nich zabetonují, a desky se pak mezi sloupky zasouvají do připravených drážek metodou suchého zdění.