Vědci dokázali, že pozitivní myšlení prodlužuje život

Optimismus není jenom dobrá nálada a smích, optimismus je převážně pozitivní vhled do života. Takříkajíc je nutné vidět sklenku poloplnou spíš než poloprázdnou. A proč bychom si měli mezi optimismem, realismem a pesimismem vybrat právě první jmenovanou možnost? Jelikož podle studií tím snížíme riziko předčasného úmrtí.

Jaké jsou příčiny předčasného úmrtí?
Rakovina
Infarkt myokardu
Mozková mrtvice
Dýchací potíže
Selhání životně důležitých orgánů
Infekce

Výzkumy byly už dříve
Podle nejposlednějších vědeckých výzkumů se právě těchto rizik můžete lépe vyvarovat v případě, že si udržíte zdravý životní optimismus, jenž bude plný pozitivního myšlení. Už předchozí výzkumy odhalily, že optimismus má vliv na náš organismus, jelikož předchází kardiovaskulárním nemocem.

Tento výzkum, který se podařilo vytvořit na základě pozorování celkem sto tisíc žen ve věku od pětapadesáti do pětaosmdesáti let. Ukázalo se, že více než čtvrtina žen, jež měly v sobě optimistické sklony, měly o více než čtyřicet dva procent menší riziko, že se o ně pokusí předčasné úmrtí. Na druhou stranu ženy, které byly pesimistické, byly k předčasné smrti náchylné ve více než sedmdesáti procentech.

Optimismus je však pouze jeden z faktorů
Nestačí být jenom optimistický a doufat, že to bude stačit proti rakovině i infarktu. Ovšem jak je možné, že právě optimismus, pozitivita a úsměv mají takový vliv na naši fyzickou schránku. Je možné, že šťastní lidé mají sklony ke zdravějšímu životnímu stylu.

Mají se rádi, a proto o sebe pečují, ať už je to pestrá strava, pohyb, přátele nebo dostatečně dlouhý spánek. Ale může to být i tak, že má zkrátka dobrá nálada a pozitivní myšlení dobrý vliv na náš biorytmus. Souvisí s tím nižní zánětlivost a také zdravější biomarkery a lipidy. Povětšinou se ukázalo, že příslušníci bílé rasy se dožívají všeobecně vyššího věku.